2018

CALENDARUL COMPETIŢIONAL INTERN ŞI INTERNAŢIONAL 2018

 

COMPETIŢII INTERNAŢIONALE

 

Nr.crt.

Luna

Data

Denumirea competiţiei

Localitatea

1

Martie

10-11

Campionatul Balcanic de Sală BAMACi

Begrad, Serbia

2

Martie

19-24

Campionatul European de Sală, EMACi

www.emacimadrid2018.com

Madrid, Spania

3

Mai

18-20

Campionatul European de Alergare pe Şosea EMANCS

www.emacnsalicante.com

Alicante, Spania

4

Septembrie

4-16

Campionatul Mondial de Pistă, WMAC

www.malaga2018.com   

Malaga, Spania

5

Septembrie

21-23

Campionatul Balcanic în Aer Liber BAMACS www.bamacs2018.com

Celje, Slovenia

 

COMPETIŢII NAŢIONALE

1

Februarie

23-24

Campionatul Naţional de Sală

Bucureşti

2

Aprilie

14

Campionatul Naţional de Cros

Piteşti

3

Mai

5

Campionatul Naţional Alergare şi Marş pe Şosea

Piteşti

4

Mai

13

Campionatul Naţional de Semimaraton (în cadrul Semimaratonului Internaţional Bucucureși) http://www.bucuresti21km.ro/

Bucureşti

5

August

18

Concursul Naţional de Toamnă (sărituri, fond, probe viteză)

Bucureşti

6

August

25-26

Campionatul Naţional în Aer Liber

Bucureşti

7

Octombrie

14

Campionatul Naţional de Maraton (în cadrul Maratonului Internaţional București) www.bucharest-marathon.com

Bucureşti

 

COMPETIŢII LOCALE

1

Ianuarie

2

Crosul Anului Nou

Bucureşti

2

Ianuarie

13-14

Cupa de iarna RMA

Bucureşti

3

Ianuarie

27

Semimaratonul Gerar (http://gerar.ro)

Bucureşti

4

Februarie

10-11

Campionatul Municipal de Sală (Indoor)

București

5

Martie

3

Crosul Mărţişorului

Bucureşti

6

Martie

31

Semimaraton Intersport, ed. VI

Brașov

7

Aprilie

7

Crosul Primăverii

Sovata

8

Aprilie

21

Crosul „Ziua Feroviarului”, ed. IX

Bucureşti

9

Aprilie

28

Crosul Gall Layos

Sf. Gheorghe

10

Mai

4-5

Campionatul Municipal de Pistă

Bucureşti

11

Mai

5

Crosul Primăverii

Fulga

12

Mai

19

Crosul Makedonilor

Bucureşti

13

Mai

26

Crosul Fair-Play Locomotiva

Bucureşti

14

Iulie

14

Crosul memorial Gheorghe Lazăr, ed. III

Bucureşti

15

Septembrie

29

Semimaraton

Sf. Gheorghe

16

Octombrie

6

Crosul Castanelor

Baia Mare

17

Noiembrie

17

Cros aniversar

Braşov

18

Noiembrie

24

Crosul Unirii, ed. L

Alba Iulia

19

Decembrie

8

Crosul Moş Nicolae, ed. XXIX

Bucureşti